Letecké práce

Z hlediska různých předpisů a povolení by  ten, co nabízí letecké práce, měl mít platné povolení k provozování leteckých prací, které se většinou vydává na dobu 5-ti let /viz příloha níže/. Rovněž se to týká i letadel, která jsou v přísnějším režimu údržby.
Pilot by měl mít průkaz obchodního pilota, který jej opravňuje provádět lety za úplatu. Jaké druhy letů to jsou? Do leteckých prací  patří velice vyhledávané Le t e c k é   s n í m k o v á n í  a  f i l m o v á n í. To dnes potřebují např. developeři, zemědělci, geologové, hydrobiologové, reklamní agentury, vydavatele knižních publikací s rozdílnou tématikou, provozovatelé energovodů, plynovodů atd. Z leteckých snímků se dá vyčíst mnoho informací, které pořízením z úrovně zemského povrchu neobjevíte.

L e t e c k é  h l í d k o v á n í
  je rovněž vyhledávanou službou. Využívají je ve velké míře pracovníci lesů. Z letadla máte větší vizuelní prostorový záběr, pomocí něhož snáze a dříve objevíte třeba lesní požár. Mnohem rychleji a pohodlněji identifikujete lokality výskytu kůrovce. Máte větší šanci objevit černé skládky, které mnohdy vznikají na místech těžko dostupných běžným automobilem.Z letadla se nám podařilo najít rovněž skryté lokality vzácných květin a rostlin.

Pomáhali jsme
rovněž při pátrání a záchraně posádky zmizelého letadla. K zkvalitnění této práce se využívá nejmodernější technika, jako je GPS, různé typy kamer, speciálních snímačů na měření kvality ovzduší.

Provádíme i lety "Pilotem na zkoušku", kde zájemce nejdříve absolvuje školení z širokého oboru letectví. Po tomto proškolení si může zkusit pod dohledem instruktora jak se letadlo opravdu řídí.

Z propagační činnosti můžeme nabídnout rozhoz letáků.Proč letět s námi?

  • Moderní, úsporná a bezpečná letadla
  • Nejnovější technologie ve vybavení
  • Zastoupení výrobce letadel Diamond Aircraft
  • Atraktivita, výkonnost a cena
  • Lety z nejvýše položeného letiště v ČR a SR

Odkud létáme?

© 2022, Alfa air s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑